مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش .

مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش

بو چیست؟ عطر چیست

هر زمان که قصد خرید بو داریم، آن گاه از تعریف بوی مورد نظرمان به فروشنده، از او می خواهیم عطری را پیشنهاد کند که ماندگاری بالایی داشته باشد و دستکم به میزان هزینه‌ای که برای آن در لحاظ می‌گیریم، بتوانیم از عطر خوشش لذت ببریم . خرید عطر قادر است با اصول و ترفندهایی هم پا باشد که در گزینش یک رایحه مطلوب تأثیرگذار میباشد . با وجود اینکه شرط اولیه انتخاب رایحه برای هر شخصی بوی آن است، اما مسائل دیگری از قبیل قیمت رایحه و ماندگاری آن نیز به نوبه خویش از اهمیت بالایی برخوردار هست .
برای این‌که بتوانید تعیین صحیحی داشته باشید و با دانایی به دکان و مغازه فروش بو روانه شوید، ضروری می‌باشد اطلاعاتی در زمینه اشکال بو و هم‌چنین تفاوت پرفیوم، ادوپرفیوم و سایر عطرها به دست آورید:

بهترین عطر مردانه
بو
چیست؟ عطر
چیست
عطر به طور کلی در صورت نخستین خویش ماده و عصاره‌ای خالص از روغنی معطر میباشد که با الکل یا همان اتانول و چه بسا گهگاه مواقع آب ترکیب می‌شود و در بطری‌های منحصر به فرد خودشان مخلوط می شوند . میزان الکل مو جود در عطرها ادله مضاعف مهمی در تعیین کیفیت و بها عطرها به شمار میرود . همینطور غلظت و ارتفاع عمر اسانس و ترکیبات معطر به کارگیری شده در تولید گونه های بو متغیر می‌باشد و ارتقاء غلظت و درصد ترکیبات معطر می‌باشد که در ماندگاری آن تأثیر دارد . ولی در بخش اعظمی مواقع شکل و طراحی شیشه رایحه و بسته‌بندی آن نیز در بها آخرین تأثیرگذار هست .

دسته‌بندی
انواع عطر پرفیوم: یکی از مهم‌ترین دسته‌های رایحه و خوشبوکننده‌های تن را پرفیوم تشکیل می دهد . پرفیوم‌ها عطرهایی با طولانی‌ترین و بیشترین ماندگاری می‌باشند که آب و الکل استعمال شده در آن‌ها در دست کم و کمترین اندازه خود می باشند . این عطرها حدود ۲۲-۴۰ درصد اسانس . دارا‌هستند و تمامی این ویژگی‌ها کمک می‌نمایند که هزینه پرفیوم‌ها بالا باشد و آن‌ها را جزو گران‌ترین عطرها قرار دهد .

ادوپرفیوم: ادوپرفیوم‌ها هم دسته‌ای دیگر از قوی‌ترین عطرها و البته مقداری ارزان‌تر از پرفیوم‌ها هستند . و در نوع دوم از نظر خلوص قرار میگیرند . اسانس موجود در این عطرها ۱۵-۲۱ درصد می باشد و ماندگاری مناسبی دارا هستند که سوای شک و تردید از پرفیوم‎ها کمتر میباشد .

ادوتویلت: این عطرها در دسته سوم از حیث ماندگاری و قیمت میباشند و به مقدار ۶-۱۴ درصد اسانس دارا هستند . بوی ملایم‌تری دارا هستند و ماندگاری‌شان کمتر از ادوپرفیوم‌ها می باشد . از حیث بخش اعظمی از کارشناسان ادوتویلت‌ها هم صرفاً عطرهایی هستند که رایحه‌شان میتواند به طور متوسط به مشام شما برسند تا شما نیز از آنان لذت ببرید . ولی بایستی این نکته را نیز ذکر کرد که در چهره اسپری کردن ادوتویلت بر روی مچ دست و ناحیه‌های دارنده نبض مثل گردن می توانید ماندگاری این گونه عطرها را تا ۴۸ ساعت ارتقا دهید .

ادوکلن: این عطرها که رتبه چهارم را دریافت کرده‌اند، خلوصشان ۱-۵ درصد است و با داشتن قیمت ارزان‌تر، ماندگاری پایین‌تری دارا‌هستند .

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۸:۳۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)