مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش .

مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش

عایق های پایه معدنی

بهترین عایق حرارتی

عایق های حرارتی به عایق هایی گفته می شود که از اتلاف انرژی گرمایی و سرمایی در یک سیستم و یا این که سازه دوری می کند و راندمان استفاده وری از انرژی را بالا برده که این امر موجب می شود تا سوخت های فسیلی در واحد دوران کمتر مصرف شده و محفظه زیستی با co2 کمتر و سالمتر را برای ما به ارمغان بیاورد .استعمال از عایق های حرارتی صرفه اقتصادی داشته و در برهه زمانی اندکی هزینه عایق کاری را برمی گرداند .

عایق های حرارتی را می بضاعت به 7 مجموعه تقسیم بندی نمود .

1 . عایق های شالوده معدنی : این عایق های حرارتی شامل 3 گروه عایق می شود .

الف : عایق های پشم معدنی :پشم سنگ - پشم شیشه و پشم سرباره از گزاره عایق های حرارتی پشم معدنی می باشد .

ب: عایق های سیلیکات :شامل سیلیکات کلسیم و سیلیکات آلومینیوم می باشد .

ج: عایق های الیاف کربنی : الیاف گرافیتی از جمله عایق های الیاف کربنی می باشد .

د: الیاف شیشه : شیشه سلولی از عایق های الیاف شیشه می باشد .

2 . عایق های اساس شیمیایی: عایق پایه های شیمیایی به علت سنتتیک بودن از تنوع بیشتری برخوردار بوده که می بضاعت از عایقهای اسفنج پلی اورتان - اسفنج پلی استایرن - اسفنج پلی اتیلن - اسفنج فنلیک - اسفنج اوره فرم آلدهید - فوم پی وی سی - عایقهای ان بی ار پی او سی و عایق های ای پی دی ام اسم موفقیت .

3 .
عایق های شالوده گیاهی : این عایقهای حرارتی منشاء گیاهی دارااست نظیر چوب پنبه - عایق های دیاتومه ای عایق های سلولزی و پشم چوب
4 . عایق های حرارتی مرکب :این عایق ها فراوان اثرگذار بوده زیرا از مخلوط یک سری لایه عایق ساخته می شود که به ان عایق های حرارتی یک‌سری لایه می گویند و خواص آن بسته به دسته لایه ها متغییر می باشد .

5 . عایق های حرارتی جدار فروغ گذر: این جور عایق ها همان طور که از نامش پیداست ویژه درب ها پنجره ها و محیط های شیشه ای می باشد . که به کارگیری از تکنیک هایی همچون تولید پنجره های دو جداره - عایق شیشه و پنجره های یو پی او سی از این تیم عایق ها می باشد .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۰:۱۲ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)