مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش .

مرجع مقالات رسمی لوازم آرایش

فرمول ظریف عطرهای تجاری


فرمول ظریف عطرهای تجاری سری نگه داشته می گردند. حتی در صورتی‌که آنها‌را منتشر نمایند، آنچنان عطر آن‌ها ذیل تأثیر مواد و بوهای پیچیده‌ای می باشند که امداد متعددی برای تشخیص و تعریف آن رایحه یگانه نمی کنند. با این درحال حاضر، یک شخص کارشناس در رایحه قادر است به روش ماهرانه‌ای به اجزاء و موادتشکیل دهنده خالق آن پی پیروزشود.

بهترین عطر مردانه

عملی‌ترین رویکرد برای تعریف یک بو دقت به موادسازنده آن عطر و یا این که " خانواده" ای می‌باشد که به آن وابستگی داراست، تمام آن بو‌هایی که حس کلی از یک بو را از آغاز به کار گیری از آن تا نهایی لحظه‌ای که اثر آن باقی مانده، می‌سازد.

 

 

 

 

 

نُت‌های عطر
رایحه نیز در تشابه با نت‌های موسیقی به داشتن سه مجموعه از نت‌های متفاوت تعریف می‌گردد که یک عطر هماهنگ را بوجود میاورند. این نت‌ها به مرور روزگار آشکار می شوند، اولی بویی که از بو به مشام میرسد مرتبط با نت بالایی است. در ادامه آن نت میانی حس میشود و در نهایی مرحله نت شالوده) خویش را بتدریج آشکار می نماید. این نتها با اعتنا و با اعتنا بی نقص به پروسه تبخیر رایحه به وجود می آیند.

نت بالایی:
بویی می‌باشد که به محض به کار گیری از یک بو به مشام می رسد. نت‌های بالایی مشتمل بر ملکولهای کوچک و سبکی میباشند که با گاز تبخیر می شوند. آن ها در تکوین حس اول یک شخص نسبت به آن رایحه نقش مهمی ایفا کرده و در فیض در فروش آن بو بسیار حیاتی می باشند.

نت میانی:
بویی می باشد که صحیح وقتی که نت بالایی در حالا محو شدن می باشد خویش را نشان میدهد. ترکیبات نت میانی قلب یا این که بدنه اصلی یک رایحه را تشکیل می دهند و تحت عنوان یک پوشش برای عدم حس بوی نامطبوع نخستین نت مبنا فعالیت می کنند. این بوی نامطلوب ابتدایی در نت‌های شالوده با سپری شد دوران مطبوع و دل‌انگیز میگردند.

نت شالوده:
هنگام محو شدن بوی نت میانی، نت اساس استارت به آشکار شدن می‌نماید. نت‌های مبنا و میانی یک بو با یکدیگر شالوده بو را تشکیل میدهند. نت‌های مبنا عمق و استحکام هر بو را به وجود می آورند. ترکیبات این تیم از بوها بی نیاز و عمیق بوده و معمولاً تا 30 دقیقه بعداز به کارگیری به مشام نمی رسند.

عطر‌های نت‌های بالایی و میانی ذیل تأثیر بو نت اساس قرار می گیرند، بعلاوه عطر نت شالوده نیز توسط مواد مصرف شده در نت میانی تغییر‌و تحول می کند. سازندگان عطرها معمولاً نت‌های عطرها را منتشر کرده و به صورت معمول آن ها را بصورت هرم بو‌ها با لغات نمایشی و انتزاعی به اکران میگذارند.

خانواده‌های بویایی
تیم‌های گوناگون عطرها را مانند هر طبقه‌بندی دیگری نمی‌اقتدار بطور بدون نقص در طبقات جداازهم قرار بخشید، هر عطر‌ای طیف‌هایی از سایر تیم‌های بویایی داراست. حتی عطرهایی که تحت عنوان تک گل ارائه میشوند، هرچند بطور خیلی دقیق ته بوها و آثاری از خانواده‌های دیگر در خویش داراست. عطر‌ای که تماماً بشود آنرا به یک خانواده بویایی یگانه منسوب کرد کم کم پیدا می گردد به این دلیل‌که مشروط به اینست که مواد تشکیل دهنده آن صرفا از یک مواد آروماتیک مختص تشکیل شود.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۰:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)